6’lı masa PKK ve FETÖ’ye istekli boyun eğiyor: Fırsatçılar devrede

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin istikrarlı ve savlı ilerleyiş ve yükseliş sürecinin hem ülke içinde hem de ülke dışında “emeli ve maksadı makus siyasi zihniyetler ve bunun haricindeki menfur mihraklar tarafından dertle izlendiğini” belirtti. Bahçeli, ruhunu ve gururunu emperyalizme satmakla suçladığı partiler için, “Bir masa etrafında toplanıp PKK ve FETÖ’nün senaryolarına gönüllüce boyun eğen altı partinin Türkiye tersliği, ulusal değerlerimizle kutuplaşması izahı ve tabiri olmayan bir çarpıklık noktasına ulaşmıştır” dedi.

SURİYE’DE KALICI TAHLİL ARAYIŞI

Bahçeli “Dışişleri Bakanı’mızın Suriyeli muhaliflerle Esad rejimi ortasında barışın tesis edilmesi konusundaki yapan ve gerçekçi kelamları kalıcı tahlil arayışlarına güçlü bir nefestir” dedi. Türkiye’nin Suriye konusunda attığı adımların bedelli ve isabetli olduğunu söz eden Bahçeli, bu ülkede yaşayan hiç kimsenin kökeni ve mezhebi ne olursa olsun ülkenin ötekisi yahut hasmı olmadığına dikkati çekti. Bahçeli şunları söyledi: “Dışişleri Bakanı’mızın Suriyeli muhaliflerle Esad rejimi ortasında barışın tesis edilmesi konusundaki yapan ve gerçekçi kelamları kalıcı tahlil arayışlarına güçlü bir nefestir. Bundan hiç kimsenin rahatsız olmasına gerek yoktur. Türkiye’nin Suriye ile görüşme seviyesini siyasi diyalog mertebesine çıkarması, bu çerçevede terör örgütlerinin yuvalandıkları her coğrafik alandan iş birliğiyle sökülüp atılması önümüzdeki siyasi gündem bahislerinden birisi olmaya namzettir ve hatta ciddiyetle ele alınmaya kıymettir.”

BARTHOLOMEOS’A EKÜMENİK TEPKİSİ

Sümela Manastırı’nda dokuzuncu defa ayin yapmak için Trabzon’a gelen Fener Rum Patriği Bartholomeos’a “ekümenik” yazılı Trabzonspor forması armağan edilmesinin ulusal birliği gaye alan provokasyonlardan biri olduğunu kaydeden Bahçeli, “Bu yürek yaralayıcı tertip skandal olmasının ötesinde tahrik, tahrip ve taciz tonu çok yüksek bir meydan okumadır. Trabzonspor’umuza ve bu kulübümüze gönül veren saygıdeğer vatandaşlarımıza hakaret niteliğindeki bu kepazeliğin hiçbir vicdan tarafından kabul edilmeyeceği ortadadır. Türkiye’de ekümenik diye bir kurum ve vazife tarifi yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

DÖRT BİR KOLDAN TUZAĞA ÇEKİYORLAR

Bahçeli, Türkiye’nin dört bir koldan tuzağa çekilerek ulusal ve manevi hassasiyetlerinin tahriş edilmesinin etap etap ilerletilen bir kumpasın iç yüzünü açığa vurduğunu aktardı. MHP Genel Lideri Bahçeli şunları kaydetti: “Fırsatçılar devrede, fesat yuvaları tetiktedir. Buna karşın Azez’de al bayrağımızı yakma teşebbüsünde bulunan soysuzların yaka paça yakalanmaları ve ihanetlerinin bedelini ödeyecek olmaları çok sevindirici bir gelişmedir.”

2023’e kadar normalleşme

Bahçeli, 2023’e kadar tüm komşularla olağanlaşma atmosferinin hakim olmasının istek ve umutları olduğunu söyledi. Bahçeli şöyle devam etti: “2023’e kadar her alanda ve her komşumuzla olağanlaşma atmosferinin hakim olması samimi isteğimiz ve umudumuzdur.

Üzerinde yaşadığımız geniş coğrafyanın bize söylediği, çatışarak değil kucaklaşarak yaşamanın tek seçenek olduğudur. Bunu başaracak tek siyasi irade de Cumhur İttifakı’dır. Gerisi yalnızca fasa fisodur, fuzuli ezberdir, gürültü kirliliğidir. Türkiye tarihi müktesebatının yol haritasında ara aldıkça, komşularıyla dengeli, düzeyli, saygılı ve istikrarlı diyaloglar kurdukça, ne zillete gün doğacak, ne global emperyalizm fırsat bulacak, ne de mücavir bölgelerde terör örgütleri tutunacaktır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.