ABD polisini parmağında oynatan “Zodiac Katili”nin kimliği tespit edildi

“Case Breakers” adlı 40 kişilik ekip, yetkililere ve gazetelere şifreli mesajlar göndermesiyle tanınan kimliği belirsiz “Zodiac Katili”nin 2018 yılında ölen Gary Francis Poste adlı kişi olduğunu iddia etti.

POLİS ÇİZİMİ İLE EVDE BULUNAN FOTOĞRAFLAR UYUŞUYOR

Gary Francis Poste’un evinin karanlık odasında buldukları fotoğraflarda alnındaki yara izlerinin, Zodiac Katili’ne ilişkin polis çizimleriyle uyuştuğuna dikkati çeken ekip, 1966’da güney California’da işlenen bir başka faili meçhul cinayeti de Poste ile ilişkilendirdiklerini açıkladı.

Ayrıca seri katilin gönderdiği şifreli mesajlardan isminin harfleri çıkarıldığında ortaya alternatif bir mesaj çıktığı ileri sürüldü.

FBI’A ÇAĞRI YAPILDI

Case Breakers, ellerinde bulunan Poste’a ait DNA örneğinin, faili meçhul Cheri Jo Bates cinayeti mahallinden alınan örneklerle kıyaslanması için FBI’a çağrıda bulundu. Cheri Jo Bates cinayeti, Zodiac Katili’ne bağlanan ilk cinayetten iki yıl önce, 1966’da California’nın Riverside şehrinde işlenmişti.

Riverside Emniyet Müdürlüğü Faili Meçhul Cinayetler Ünitesi ise Amerikan Fox News’a yaptığı açıklamada, Cheri Jo Bates cinayetinin Zodiac Katili tarafından işlenmediğine karar verdiklerini ve faili meçhullerle ilgili FBI’a başvurulması gerektiğini ifade etti.

37 CİNAYET İŞLEDİĞİ İLERİ SÜRÜLMÜŞTÜ

San Francisco’da 1968 ve 1969 yıllarında işlenen 5 cinayet Zodiac Katili ile ilişkilendirilmişti. Ancak seri katil, San Francisco Chronicle gazetesine gönderdiği mesajlardan birinde, 37 cinayet işlediğini ileri sürmüştü. Zodiac Katili on yıllar boyunca kitaplara, belgesellere ve filmlere konu oldu.

ABD polisini parmağında oynatan Zodiac Katili nin kimliği tespit edildi
ABD polisini parmağında oynatan Zodiac Katili nin kimliği tespit edildiRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.