Adana Büyükşehir Belediyesi’nde taciz skandalı kanıtlandı: Mali hizmetler daire liderine uzaklaştırma kararı

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nde güvenlik çalışanı olan A.Y., teze nazaran Mali Hizmetler Daire Lideri Ümit Aygül’ün evvel kelamlı sonra cep telefonu iletileriyle tacizine uğradı. Tacizlerden ötürü psikolojisi bozulan ve misyonundan istifa etmek zorunda kalan 1 çocuk annesi A.Y. , Ümit Aygül hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına ‘Cinsel saldırı’ suçundan şikayette bulundu. Aygül, mahkeme kararıyla uzaklaştırma cezası aldı.

“Ya benim olacaksın ya da mahvederim”

Adana 1. Aile Mahkemesi, Aygül hakkında taciz ettiği bayana ‘Yaklaşmama ve rahatsız etmeme’ cezası verdi. Sabah’ta yer alan habere nazaran, A.Y., “Tacizlerinden vazgeçmesi için çok yalvardım lakin dinlemedi. ‘Ya benim olacaksın ya da seni mahvederim’ dedi.

“Tutanak bile tutmadılar”

A.Y. , “Kadın olduğu için beni anlar niyetiyle genel müdür Nesrin Vursavuş’un kapısını çaldım ancak dinlemedi. Tutanak bile tutmayarak belgeyi kapattı. CHP idaresi taciz olayına kılını bile kıpırdatmadı. Kadınlık gururumu ayaklar altına alınmasını sebebiyet verdiler” dedi.

“Belediye lideri kılını bile kıpırdatmadı”

Kendisine yapılan tacize ses çıkarmayan ASKİ Genel Müdürü Nesrin Vursavuş’un vurdumduymaz hallerinin kendini yaraladığını da kelamlarına ekleyen A.Y., “Yaşadığım tacizi bir türlü unutamıyorum. En son pastanede buluştuğum Büyükşehir Belediye Bakanı Zeydan Karalar’a taciz olayını anlattım. Beni yalnızca dinleyen lider hiçbir şey yapmadı. CHP idaresi yaşadım tacize sessiz kaldı ve kıllarını bile kıpırdatmadı” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.