AKP’li kozmetikçiden forslu imzalı parfüm seti… Kurumlar kapış kapış aldı

Elif Başgöze’nin bir kozmetik firmasına ortak olduğu şirketin Cumhurbaşkanlığı dahil aralarında Kızılay, PTT, Üsküdar Belediyesi gibi birçok kuruma bu setleri sattığı iddia edildi.

Ekonomik kriz ve gıda fiyatlarındaki yüksekliğin gündem konusu olduğu şu günlerde satılan kolonya ve parfüm setleri ticareti ise tepki topladı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; AKP’li Bağcılar Belediyesi, AKP İstanbul Kadın Kolları Dış İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüten Elif Başgöze’den 705 bin TL’lik kolonya aldı. Başgöze’nin daha önce de Cumhurbaşkanlığı’na özel parfüm seti sattığı iddia edildi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, İstanbul’daki AKP’li Bağcılar Belediyesi, 30 Eylül 2022 tarihinde “Cam Şişe Limon Kolonyası Alım işi” adı altında bir ihale düzenledi.

Pazarlık usulü yönetimiyle düzenlene nihale için 5 Ekim 2022 tarihinde Beb Kozmetik Şirketi ile 705 bin 600 TL’lik sözleşme imzalandı. Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi kayıtlarında yer alan bilgilere göre, AKP’li Başgöze de şirketin ortakları arasında.

Ayrıca AKP’li Sancaktepe Belediyesi de 1 Mart 2019 tarihinde Başgöze’nin şirketinden 290 bin TL’lik bez çanta almıştı.

BİNALİ YILDIRIM’IN DAĞITTIĞI KOLONYALAR DA AYNI FİRMANIN ÜRETİMİ

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday olduğu dönemde dağıttığı kolonyaların da Beb Kozmetik Şirketi tarafından üretildiği biliniyor.

Yıldırım’ın 2020’de yılbaşı hediyesi olarak milletvekillerine TBMM logolu çanta içinde gönderdiği limon kolonyaları da Beb Kozmetik Şirketi’nden alınmıştı. Beb Kozmetik’in internet sitesinde ise Cumhurbaşkanlığı için içerisinde parfüm, oda kokusu, mum ve kolonyanın yer aldığı bir set hazırlandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir