Bağlar Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğüne Uğur Erekli getirildi

DİYARBAKIR – Bağlar Belediyesi’nde AK Partili meclis üyesi olan ve aynı zamanda Bağlar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Uğur Erekli, Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirildi.

Geçmişte adı belediyede çeşitli usulsüzlüklerle anılan ve uzun zamandır Kayapınar Belediyesi’nde ‘bankamatik çalışanı’ olarak çalıştığı iddia edilen Uğur Erekli, son rüşvet operasyonunda tutuklanan Sıddık Ayçıl’dan boşalan özel kalem müdürlüğü görevine getirildi.

KANUN MADDESİ GÖZARDI EDİLDİ

7 nisan 2023 yılında ‘açıktan atama izni’ konulu yazı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yapılan başvuruda belediyede yüzde 40’ı aşan bir personel gideri olmasına rağmen yanlış beyanla %16,45 gösterilen personel gideriyle talebin oluşturulduğu öğrenildi.

Yine belediye kanunu 28. maddesine göre ‘belediye meclis üyelerinin görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz’ ibaresine rağmen ilgili kanun maddesinin göz ardı edilerek AK Partili meclis üyesi Uğur Erekli’nin özel kalem müdürlüğüne getirildiği öğrenildi.

Erekli, daha önce belediyeye ait halı sahayı kiraya vermesi, eski ve yeni eşini belediyede işe aldırması, Kayapınar Belediyesi’nde işe gitmeden maaş alması gibi usulsüzlük ve yolsuzluk konularında haberlere konu olmuştu. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir