Bill Cosby tekrar yargılanıyor: ‘Playboy Malikanesi’nde 16 yaşındaki çocuğa cinsel atakta bulundu’

Getty Images

Ünlü Amerikalı komedyen Bill Cosby, 1975 yılında Los Angeles’taki Playboy Malikanesi’nde, o vakit 16 yaşında olan Judy Huth’e cinsel akında bulunmakla suçlanıyor. Cosby’nin yargılandığı dava dün Santa Monica’da başladı.

Judy Huth, Los Angeles yakınlarındaki bir parkta sinema çekerken tanıştığı Cosby’nın birkaç gün sonra kendisine cinsel atakta bulunduğunu öne sürüyor.

Huth’a nazaran Cosby, “bir oyunun modülü olarak” kendisine alkol verdi, akabinde da Playboy Malikanesi’ndeki yatak odasına götürerek cinsel ilgiye zorladı.

85 yaşındaki Cosby’nin avukatları, müvekkillerinin Huth ile tanıştığını, Playboy Malikanesi’ne gittiğini lakin hiçbir akın olmadığını söyledi.

Avukatlar ayrıyeten, o sırada 16 değil 18 yaşında olduğunu belirttikleri Huth’un şayet akın yaşandıysa neden sinema izleyip havuza girerek orada kalmaya devam ettiğini sorguladı.

Glokom hastalığı nedeniyle artık gözleri görmediği bildirilen Cosby ise duruşmaya görüntü konferans sistemiyule bağlandı ve cinsel atak savını reddetti.

Huth’ün avukatı Nathan Goldberg ise müvekkilinin olayın akabinde önemli anksiyete sorunları yaşadığını, Cosby hakkında öteki bayanların yaptığı cinsel taarruz şikayetlerinin akabinde bu hislerin gün yüzüne çıktığını söyledi.

#MeToo hareketinin başlamasının akabinde onlarca bayan, “Amerika’nın babası” olarak bilinen Cosby’i, 1960’ların ortasından itibaren kendilerine cinsel taarruzda bulunmakıla suçlamıştı.

2018 yılında, bir bayana 2004’te ilaç vermek ve cinsel atakta bulunmaktan hatalı bulunan Cosby, 10 yıl mahpus cezası almıştı.

Pensilvanya Yüksek Mahkemesi daha sonra mahkumiyet kararını bozarak 3 yıl mahpus yatan Cosby’yi özgür bırakmıştı.

Related Posts

Serdar Ortaç’tan müzik yasağını eleştirenlere reaksiyon

Pandemi kısıtlamaları kapsamında 00.00’dan sonrası için uygulanan müzik yasağı, koronavirüsün tesirini kaybetmesiyle saat 01.00’a çekilmişti …

Acıgöl’de flamingo şöleni

Afyonkarahisar’ın Başmakçı ilçesindeki Acıgöl’de görüntülenen flamingolar görsel şölen oluşturdu. Acıgöl, ilkbahar ve yazın onlarca kuş …

Ünlü Hollywood yıldızı Robert De Niro İstanbul’da

Hollywood yıldızı ünlü oyuncu Robert De Niro ortağı olduğu Şişli’de bir otelde bulunan Japon restoranı Nobu’yu ziyaret etmek ve ortaklarıyla …

U2 solisti Bono: Varlığını yıllar sonra öğrendiğim bir erkek kardeşim var!

U2 grubunun solisti İrlandalı şarkıcı Bono, yıllardır varlığından haberi olmadığı bir erkek kardeşi olduğunu söyledi. BBC Radyo’ya konuşan …

Seda Tosun kimdir, kaç yaşında, hangi sinemalarda oynadı? Seda Tosun kim ile evlendi? Seda Tosun’un eski eşi kim?

1990 yılında İstanbul’da doğan Seda Tosun, Aydın Üniversitesi oyunculuk kısmından mezun oldu. 2008 yılı Miss Turkey finalistlerinden oldu. Balayı …

Yatırımı gayrimenkule

Reklam için markayla yaklaşık 17 milyon TL’ye el sıkıştığı iddia edilen şarkıcının, Cihangir ve çevresinden ev bakmaya başladığı öğrenildi. Aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.