Devlet Bahçeli’den YKS’ye gireceklere ileti

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde iki gün boyunca ve oturumlar halinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek olanlar için bir bildiri yayınladı.

Art arda tweet’ler atan Bahçeli, imtihanın hayat için bir son olmadığını bilhassa söyledi ve muvaffakiyetler diledi.

Bahçeli’nin sözleri şu biçimde:

“Hayatın tek emeli başarılı olmak mıdır?”

“İnsanlığın maruz kaldığı buhran(lar) dikkatle tefsir ve tefrik edildiğinde, hayatın gayesine ait arayış ve hasretleri tekrar ele almanın, hatta bunun hem fikri, hem de siyasi boyutlarını değerlendirip idrak etmenin ne kadar önemli bir gereksinim olduğu net olarak görülecektir.

Hayatın tek gayesi başarılı olmak mıdır? Ya da muvaffakiyet anlık bir sonuç mudur? Yoksa uzun bir serüven ve sürecin çaba disiplini midir? Bu sorulara verilecek karşılıkların niteliği hayata bakışımızın nirengi noktasını, sonuncu yol haritasını belirleyecektir.

“Başarı, adam üzere adam olabilmektir”

Dünyanın bu dönemki hal ve gidişatına akıl ve şuur ölçeğinden yaklaştığımızda, maddi muvaffakiyetlerin insani gelişmeyle birebir örtüşmediği gerçeğiyle müsabakamız mukadderdir. Kaldı ki, muvaffakiyet diye koyulan ölçülerin insanın ahlaki ve ruhsal ilerleyişiyle çeliştiği de ortadadır.

En büyük muvaffakiyet insanın kendisini keşfetmesi, kalp sefası eşliğinde, huzur iyiliği refakatinde unsurlu ve inançlı bir hayat nimetine erişmesidir. Muvaffakiyet, mühleti belirlenmiş, oturumlar halinde yapılan bir imtihandan alınacak müessir bir sonuçtan çok adam üzere adam olabilmektir.

“Her evladımıza üstün muvaffakiyetler diliyorum”

Samimiyetle paylaşmak isterim ki, Türk gençliği adamlığın, adanmışlığın, ahlakın, aklın, zekanın ve çalışkanlığın bana nazaran nadide bir simgesidir. Bugünün küçüğü yarının büyüğü, bugünün genci yarınların umududur. Hakikaten umutlarımız değer biçilemez servetimizdir.

18-19 Haziran 2022 tarihlerinde iki gün boyunca ve oturumlar halinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek her gencimize, her evladımıza öncelikle üstün muvaffakiyetler diliyorum. Hedefledikleri üniversiteye girmelerini niyaz ediyorum.


“YKS demek her şey demek değildir”

Sayıları 3 milyonu aşan gencimizin her birisine Rabbim zihin açıklığı versin diyorum. Ancak unutmasınlar ki, YKS demek her şey demek değildir. İmtihanlar geçer, kaldı ki her şey geçiyor, hayat süratle ileriye gerçek akıyor. Önemli olan kubbede güzel bir seda bırakmaktır.

Çoktan seçmeli test sorularına karşılık vermek elbette bir etaba kadar gereklidir, ancak evvelemirde asıl gerekli olan fazilet ve akut gereksinim ulusal ve manevi pahalarla bezenmek, birleşmek ve bütünleşmektir. İstikbal hayallerinin gerçeğe dönüşme sırrı da buradadır.

“Üniversite imtihanının kaldırılacağına inanıyorum”

Yakın bir gelecekte, üniversite imtihanının kaldırılacağına inanıyor, bu konudaki kelam ve vaatlerimizin gerçekleşeceğini bu vesileyle açıklıyor, herkesin emin olmasını ümit ve temenni ediyorum.

Türk gençliğine güveniyorum. Gerilime girmeden, buhrana düşmeden, YKS’yi bir hayat memat konusu haline getirmeden sabır ve sağduyuyla muvaffakiyete ulaşacaklarına, emeklerinin karşılığını alacaklarına yürekten inanıyorum. İmtihanların en büyüğü ise hayatın bizatihi kendisidir.

“Öğrenci affını gönülden destekliyorum”

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerimizden eğitimlerine orta vermek yahut eğitimlerini bırakmak zorunda kalanların tekrar okullarına dönüşlerini, yani öğrenci affını gönülden destekliyor, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın kelamını veriyorum.

Türk gençliğini karşılıksız seviyor, hepsini muhabbetle kucaklıyor, her birisinin çakmak çakmak parlayan gözlerinden öpüyorum.”

Related Posts

Tıp merkezinde oksijen tüpü patladı! 1 işçi hayatını kaybetti

Olay saat 11.00 sıralarında Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi Ufuk Caddesi’ndeki özel bir tıp merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre …

Formula 1 Britanya Grand Prix’sinde birinci sıra Carlos Sainz’ın

 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 10. ayağı Büyük Britanya Grand Prix’sinde “pole” durumunu, Ferrari grubundan İspanyol Carlos Sainz elde etti …

Peru’da heyelan: 150 konut toprak altında kaldı

Güney Amerika ülkesi Peru’nun Chavin de Huantar bölgesinde dün akşam saatlerinde toprak kayması meydana geldi. 150 mesken toprak altında kaldı …

Fransa, Takuba Görev Gücü’nün Mali’deki faaliyetlerini durdurdu

Fransa, Mali’deki Avrupalı askerlerden oluşan AB özel kuvvetlerinin Fransa liderliğindeki Takuba Görev Gücü’nün operasyonlarının sona erdiğini …

Erdoğan’dan son dakika açıklamaları!

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde; Üniversitemizin 8’inci Periyot Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4’üncü Periyot Komuta ve …

Fenerbahçe Safiport’ta yol ayrımı!

Fenerbahçe Safiport, Fildişi Kıyısı asıllı İsveçli pivot oyuncusu Amanda Zahui B ile yollarını ayırdığını açıkladı. Fenerbahçe Safiport’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.