Instagram o özelliği kaldırıyor!

Sosyal medya devi instagram bu özelliği bünyesinden kaldırmaya karar verdi. Sosyal medyanın vazgeçilmez platformu instagram, yukarı kaydır özelliğiyle ilgili yeni bir karar aldı. Yukarı kaydırma özelliğinin kısa bir süre sonra tamamen kaldırılacağını açıklayan instagram, yerine getirecekleri yeni seçenek ile ilgili detaylar verdi.

Instagram, hikayelerde yer alan ve kullanıcıları bağlantılara yönlendiren ‘yukarı kaydır’ seçeneğini 30 Ağustos 2021 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı. Ancak hikayelere bağlantı linki ekleme durumunun tamamen ortadan kalkmayacağını belirtti. ‘Yukarı kaydır’ seçeneği yerine hikayelere sticker eklenecek. Kullanıcılar yukarı kaydırmak yerine story kısmına eklenen link çıkartmalardan faydalanacaklar.

Instagram neden değişiklik yapıyor?

Şirket, bu değişikliğin nedeni olarak kullanıcılar için ‘hikâye oluşturma deneyimini kolaylaştırma’ ve ‘daha fazla yaratıcı seçenek’ sunmak istediklerini ifade etti.
İnstagram’da yukarı kaydır özelliğini yalnızca 10 bin üzeri takipçisi olan veya mavi tik almış Instagram hesapları kullanabiliyor. Yeni çıkarılacak sticker sistemi için de aynı kuralların geçerli olması tahmin edilmekte.

Sosyal medya devi Instagram bu özellikleri karşılayanlara uyarı yaptı ancak takipçi sayısı 10 binin altında olan ve mavi tiki bulunmayan hesaplara herhangi bir bilgilendirme veya uyarıda bulunmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.