İran’da eziyetin görüntüleri

İran’da internet korsanları, evin hapishanesini hesaplarına erişerek, güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. O görüntüleri AP haber ajansıyla paylaşan Örgüt, cezaevindeki mahkumlara yapılan işkencelerin hesabının sorulmasını istedi.

Hapishanenin güvenlik kameralarını engelleyerek bir yazı paylaşan korsanlar, siyasi tutukluların serbest bırakılmasını istedi. Erkanlara, “siyasi tutsakların özgürlüğüne kadar genel protesto” yazıldı.

Dubai’deki ajans ofisine çevrimiçi bir hesaptan mesaj yollayan bilgisayar korsanları, “Dünyadaki tüm siyasi mahkumların özgürlüğü için sesimizin duyulmasını istiyoruz” mesajını yolladı.

İran devlet medyası ise evin cezaevindeki iddiaları reddetti. Ele geçirilen görüntülerde, tesisin daha önce gazeteciler tarafından çekilmiş fotoğraflarıyla ve ajansın eriştiği uydu fotoğraflarında görülen hapishane görüntüleriyle eşleştiği ortaya çıktı.

Videoları AP haber ajansı ile paylaşan korsanlar, kendisini “Ali’nin adaleti” olarak adlandırıyor Hz.Ali’nin adaletini savunduklarını belirten grup aynı zamanda İran’ın Dini Lideri Ali Hamaney’e de gönderme yapıyor.

Evin hapishanesi iddialara göre, batı ile bağları kuvvetli siyasi kişileri bünyesinde barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir