Liste Geldi: Kurumsal Para Bu 4 Altcoin’e Akıyor!

Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 64 milyon doları giriş gördü. Ancak manşet rakamları önemli bir çoğunluğun short Bitcoin yatırım ürünlerine girdiğini gösteriyor. Ayrıca, ABD dışındaki bölgelerde long yatırım ürünlerine toplam 20 milyon doları tutarında küçük girişler oldu. Bu arada lider altcoin yeniden girişler görmeye devam ediyor. Buna ilaveten 3 altcoin projesi daha fon çekmeyi başardı.

ABD’li traderlar, short Bitcoin’i memnuniyetle karşılıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 64 milyon dolar giriş oldu. Ancak manşetteki rakamlar önemli bir çoğunluğun short Bitcoin yatırım ürünlerine yöneldiği gerçeğini gizlemiyor.

The ProShares Short Bitcoin Strategy ETF, 21 Haziran 2022’de başlatıldı. Fon, Bitcoin fiyatlarına karşı bahisleri takip ediyor. Yani tokene ters olarak hareket ediyor. Tüm yatırım ürünü sağlayıcıları arasında yalnızca ProShares, geçen hafta 43 milyon dolar değerinde giriş elde etti. Avrupa’nın 21Shares’i, 7,7 milyon dolarlık girişle ondan oldukça uzakta.

ABD dışındaki Brezilya, Kanada, Almanya ve İsviçre gibi bölgelerde long yatırım ürünlerine toplam 20 milyon dolar tutarında küçük girişler oldu. Bu, yatırımcıların cari fiyatlarla uzun pozisyonlara eklediklerini gösteriyor. Ayrıca, short Bitcoin’e girişlerin muhtemelen yenilenen olumsuz duygulardan ziyade ABD’de ilk kez erişilebilirlik nedeniyle olduğunu vurguluyor.

Bitcoin’den çıkış olurken, Short-Bitcoin’de ciddi giriş var

Bitcoin, hafta boyunca sadece 0,6 milyon dolar tutarında çok az giriş gördü. Short-Bitcoin, ABD’de ürün lansmanından sonra toplam 51 milyon dolar tutarında rekor giriş gördü.

Bitcoin’i açığa çıkarmaya yönelik artan ilgi, tokenin ikinci çeyrekte yaklaşık %60 oranında düşmesinden sonra geldi. Bu da 2011’den bu yana en kötü performansı. ABD’deki durgunluğa ilişkin endişeler, kripto alanındaki bir dizi iflasla birleştiğinde son aylarda Bitcoin fiyatlarını vurdu.

SOL, DOT ve ADA ile birlikte lider altcoin yeniden fon çekmeye başardı

Ethereum, geçen hafta toplam 5 milyon dolar tutarında giriş haftası gördü. Lider altcoin ikinci haftalık girişle, 11 haftalık çıkış büyüsünü kırdı. Çok varlıklı (çoklu kripto) yatırım ürünleri, toplam 4,4 milyon dolar tutarında giriş gördü. Bu yılın sadece 2 haftasında küçük çıkışlarla birlikte son olumsuz duygulardan en az etkilenen ürün olmaya devam ediyor.

Bir dizi altcoin, yatırımcıların yeniden çeşitlenmeye başladığını düşündüren girişler gördü. Özellikle Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) sırasıyla 1 milyon dolar, 0,7 milyon dolar ve 0,6 milyon dolar tutarında fon çekti.

Related Posts

Altında ABD enflasyonu morali bitti: Gram alın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? (11 Ağustos 2022)

Altının gram fiyatı, yeni güne yatay başlamasının akabinde saat 10.40 prestijiyle evvelki kapanışının çabucak üzerinde 1.030 liradan süreç …

TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu: ‘Kredi alınmıyor, alana da çok yüksek faiz uygulanıyor’

TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu, ‘Finansmana Erişim İstişare Toplantısı’nda konuştu. Hisarcıklıoğlu, 7 bölgede gerçek bölümü temsil eden oda, borsa …

Emir Sarıgül’ün hedefinde hangi ünlü isimler var?

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “28 Şubat’a giden …

İsmail Demir: Gençlikteki heyecan Türkiye’nin geleceğini inşa edecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında Ordu’da düzenlenen yarışmaları takip etti. Stantları …

Trendyol ve Türk Hava Yolları güçlerini birleştirdi

Trendyol açıklamasına nazaran, iş birliği kapsamında Türk Hava Yolları yolcu programı Miles&Smiles’a üye olan kullanıcılar bundan bu türlü, uçuş …

Son dakika! Bakan Kirişci tohumluk fiyatlarını açıkladı

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.