Microsoft, Windows 11 beta sürümünü yayınladı

O halde bir ISO dosyasının faydasının ne olduğunu sorabilirsiniz. İlk olarak, Windows 10’u sisteminize yüklemeden önce Windows 11’i sanal bir makineye temizleyebilirsiniz. İkincisi, Windows 11’i hemen hemen her uyumlu cihazda, Windows’un ilk sürümleri gibi yükleyerek çalıştırabilirsiniz.

Windows 11 için ISO dosyasını indirmek için Windows Insider programına kaydolmanız gerekecek. Windows Insider’ın resmi web sitesine gidebilir ve ücretsiz olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

ISO dosyası 22000.132 yapı numarasıyla geliyor. Ancak, işletim sisteminin en son sürümü Build 22000.160’dır, bu nedenle ISO dosyasını yükledikten sonra sisteminizi güncellemeniz gerekebilir. Yeni ISO, yeni bir kurulum işlemcisi ve kurulum sırasında PC’nizi yeniden adlandırma yeteneği sunan yeni bir OOBE (kutudan çıktığı gibi) getiriyor. Yeni ISO, yazılım kurulumu için kalan tahmini süreyi de gösteriyor.

Yeni yapı bazı özellikleri kaçırıyor. Android uygulamaları için hala destek yok ve Amazon App Store hala eksik. Ancak bu özelliklerin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni nesil Windows 11, bir süredir tartışma konusu olan bazı uyumluluk sorunlarıyla birlikte geliyor. En büyük dezavantaj, çok sayıda eski bilgisayarı karanlıkta bırakarak TMP 2.0 destekli CPU’lara sahip olma ihtiyacıyla ilgili. Windows 11’in bu yıl içinde her Windows 10 kullanıcısı için ücretsiz bir yükseltme olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.