Recep Kara, oğlu ile er meydanında buluştu

Mesleğinde minderde ve yağlı güreşte birçok muvaffakiyete imza atan başpehlivan Recep Kara, kendisi üzere atlet oğlu ile er meydanında bir ortaya geldi.

Yağlı güreşin önde gelen isimlerinden, Kırkpınar’da 2004, 2007, 2008 ve 2016’da başpehlivan olan Recep Kara, kendisi üzere sportmen olan oğlunun başarılarıyla gurur duyuyor.

Balıkesir’de düzenlenen Yıldızlar U16 Türkiye Şampiyonası’nda Anadolu Efes formasıyla şampiyonluk elde eden Recep Kara’nın oğlu Muhammed Emin Kara, birebir vakitte karşılaşmanın en yararlı oyuncusu seçildi.

Babasını, Sadabat Çayırı’nda desteklemeye gelen Muhammed Emin Kara, yaptığı açıklamada, “Babam benim için en büyük avantaj. Sağ olsun hiç takviyesini esirgemiyor. Bu dönem düzgün çalıştı. Allah sakatlık, kaza vermesin” dedi.

RECEP KARA: BAŞARILI OLMASI GURURLANDIRIYOR

Temmuz ayında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapılacağını kaydeden Recep Kara, en yeterli halde hazırlandığını ve nasibini orada arayacağını söz etti. Atlet bir aile olduklarını lisana getiren Recep Kara, yaptığı açıklamada, “Babası güreşçi ancak oğlumuz basketbolla uğraşıyor. O da başarılı, inşallah ileride ülke sporu ismine hoş yerlerde görürüz” diye konuştu.

“Boynuz ulağı geçer diyorlar ya bizimki de o hesap oldu” diyen Recep Kara, “Tabii oğlumun yaptığı sporda başarılı olması gururlandırıyor. Kendisi de Anadolu Efes üzere büyük bir kulübün sportmeni. İnşallah bundan sonraki mesleğine Amerika’da devam edecek. Haziran ayında inşallah Amerika’ya gönderiyoruz, hem basketbol eğitimi hem de lise eğitimini orada tamamlayacak bundan sonra. Ülkemiz sporu ismine ileride âlâ bir basketbolcu olur. Duamız, temennimiz bu yönde” formunda konuştu.

MUHAMMET EMİN KARA: NBA DÜŞÜNÜYORUM

Anadolu Efes forması ile Yıldızlar U16 Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluk elde eden Muhammed Emin Kara, “Mutluyuz, bütün sene bunun için çalıştık. Son 10 yılda bu bir birinciydi. Kulüp olarak da memnunuz. Seneye karma gruba geçeceğiz Anadolu Efes olarak. Kısa vadede bütün amaçlarımızı gerçekleştirdik” dedi.

Babasının kendisi için büyük avantaj olduğunu ve dayanağını hiç esirgemediğini tabir eden Muhammed Emin Kara, “Geleceğim için ise Amerika’da NBA düşünüyorum. Sakatlık, kaza bela vermesin olacak üzere görünüyor şu anda. Şu an farklı bir yurt dışı görünüyor. Olursa bu yaz büyük ihtimal Amerika’da mesleğime devam edeceğim” diye konuştu.

Babası Recep Kara’nın bu dönem düzgün çalıştığını da lisana getiren Muhammed Emin Kara, “Allah sakatlık, kaza vermesin. Pek âlâ gidiyor. Ümitliyiz, ben de istiyorum bir tane daha Kırkpınar kazanmasını” dedi.

Related Posts

Ukrayna’dan gelen birinci Türk gemisi Zonguldak’ta

Türkiye’nin Ukrayna-Rusya savaşında barış uğraşları, patlak veren besin krizine tahlil arayışlarında da kendini gösterdi. Türkiye’nin ortaya …

Mehmet Ali Erbil isyan etti: 2 dakikada 1.300 TL

Sunucu Mehmet Ali Erbil, telefonla bağlandığı canlı yayında muayene için verdiği paraya isyan etti. Erbil, “Allah kimseyi özel hastaneye …

Jese Rodrigues, Ankaragücü’nde

Spor Toto Muhteşem Lig’in yeni takımlarından Ankaragücü transfer çalışmalarını sürdürüyor. Ankara takımı toplumsal medya hesabından yaptığı …

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün toplanıyor! Masada 3 farklı zam formülü var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası milyonlarca asgari ücretlinin beklediği müjdeyi verdi. Asgari …

İsmail Saymaz: İsmailağa cemaatinde post hengamesi başladı

İsmailağa cemaati başkanı Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesinde oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, cenaze namazını kıldırmadan evvel “En çok sorulan …

O görüntüye kimse anlam veremedi

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde yaşanan sel felaketini haber yapmaya giden Youtube yayıncısı Adem Metan gündem oldu. Üzerine yağmurluk yerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.