Serena Williams emekli oluyor

Kariyerinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan dünyaca ünlü ABD’li tenisçi Serena Williams, sezonun son grand slam turnuvası ABD Açık’ın ardından emekli olacağını söyledi.

ABD merkezli moda dergisi Vogue’ya konuşan 40 yaşındaki tenisçi, son yıllarda tenisin dışında farklı alanlara zaman harcamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

29 Ağustos’ta başlayacak ABD Açık’a katılmasının ardından tenisten uzaklaşacağını belirten Williams, “Emeklilik kelimesini sevmiyorum. Bu, hayal edebileceğim en zor şey. Tenise veda etmek istemiyorum, ama hayatımın sonraki aşamasına hazır olduğumu da biliyorum” ifadelerini kullandı.

“GERİ SAYIM BAŞLADI”

Bu konuya ilişkin gelecek haftalarda detaylı açıklamalarda bulunacağını kaydeden Williams’ın, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda “Hayatta farklı bir yöne gitmeye karar vermemiz gereken bir zaman gelir. Bir şeyi çok sevdiğinizde o zaman her zaman zordur. Tenisten çok zevk alıyorum. Ama artık geri sayım başladı. Anne olmaya, manevi hedeflerime ve sonunda farklı ama sadece heyecan verici bir Serena’yı keşfetmeye odaklanmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda yaşadığı sakatlıklar ve ilerleyen yaşı nedeniyle eski formundan uzaklaşan ve dünya sıralamasında 407. basamakta yer alan Serena Williams, devam eden Kanada Açık Turnuvası’nda ilk tur maçını kazanarak 14 ay sonra tek kadınlar kategorisinde ilk galibiyetine ulaşmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.