Suriye’ye yeni operasyon: Süleyman Şah Türbesi yerine dönecek

Hudut uzunluğunu terörden temizlemekte kararlı olan Türkiye, bu kapsamda PKK/YPG’ye yönelik harekatlar başlattı.

Mehmetçik’in yaptığı Zeytin Kısmı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı üzere birçok harekat ile geniş alanlar terörden arındırıldı.

Hudut sınırı temizlense de YPG/PKK’li teröristler sondan itibaren 30 kilometre derinlikteki alandan inançlı bölgeleri ataklarla tehdit ediyor.

Örgütün sivilleri maksat alan terör hücumlarında Türkiye sonuna 18 kilometre uzaklıktaki Halep’in Tel Rıfat ilçesi, hududa 30 kilometre uzaklıktaki Halep’in Münbiç bölgesi ile sondaki Aynularab (Kobani) ilçesi öne çıkıyor. Hakikaten örgüt, bu bölgeleri terör taarruzlarında üs olarak kullanıyor.

Yeni harekat sinyali

Terör örgütüne göz açtırmamakta kararlı olan Türkiye ise, yeni harekat sinyalini verdi.

Hafta başındaki Kabine toplantısının ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güney sonlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde inançlı bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz.” demişti.

“Hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz operasyonlar başlayacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize ve inançlı bölgelerimize sık sık yapılan hücumların, tacizlerin, tuzakların merkezi pozisyonundaki alanlar, harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır.” tabirlerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın yaptığı operasyon açıklamasının akabinde harekatın ayrıntıları da muhakkak olmaya başladı.

15 bin kilometrelik alan temizlenecek: Kritik noktalar terörden arındırılacak

Komuta kademesinin titizlikle hazırladığı harekat planına göre Ayn İsa, Ayn el Arab, Menbiç ve Tel Rifat’taki PKK varlığını bitirecek harekata Suriye Ulusal Ordusu ile birlikte 50 bin kişi katılacak.

Terörden arındırılacak 15 bin kilometrekarelik alannın içinde Suriye’nin en büyük barajı Set Tişrin, Minniğ Askeri Hava Üssü, Halep’e açılan kapı Tel Rifat kasabası üzere kritik noktalar bulunuyor.

Süleyman Şah Türbesi, ilişkin olduğu yere dönecek

Kritik noktaların yanı sıra harekatla birlikte en değerli noktalardan biri olan Süleyman Şah Türbesi’ne de ulaşılacak. 7 yıl evvel nakledilen Süleyman Şah Türbesi, tekrar ilişkin olduğu Karakozak’a taşınacak.

PKK’nın karargah kurduğu türbenin temizlenmesi, manevi açıdan motivasyon ögesi olacak. Bölgede yaşıyan Türkmenler de Mehmetçik’le birlikte savaşmaya hazır.

Tüm bunların yanı sıra askeri açıdan da hazırlıklar tamam.

Bölgedeki 15 Türkmen köyünün dayanağını gerisinde hisseden Mehmetçik, hudut boyunca yeniden PKK/YPG’nin kabusu olacak.

Related Posts

Ukrayna’dan gelen birinci Türk gemisi Zonguldak’ta

Türkiye’nin Ukrayna-Rusya savaşında barış uğraşları, patlak veren besin krizine tahlil arayışlarında da kendini gösterdi. Türkiye’nin ortaya …

Mehmet Ali Erbil isyan etti: 2 dakikada 1.300 TL

Sunucu Mehmet Ali Erbil, telefonla bağlandığı canlı yayında muayene için verdiği paraya isyan etti. Erbil, “Allah kimseyi özel hastaneye …

Jese Rodrigues, Ankaragücü’nde

Spor Toto Muhteşem Lig’in yeni takımlarından Ankaragücü transfer çalışmalarını sürdürüyor. Ankara takımı toplumsal medya hesabından yaptığı …

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün toplanıyor! Masada 3 farklı zam formülü var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası milyonlarca asgari ücretlinin beklediği müjdeyi verdi. Asgari …

İsmail Saymaz: İsmailağa cemaatinde post hengamesi başladı

İsmailağa cemaati başkanı Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesinde oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, cenaze namazını kıldırmadan evvel “En çok sorulan …

O görüntüye kimse anlam veremedi

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde yaşanan sel felaketini haber yapmaya giden Youtube yayıncısı Adem Metan gündem oldu. Üzerine yağmurluk yerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.