Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil’den vaka rekoruna sert eleştiri

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'den vaka rekoruna sert eleştiri
Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'den vaka rekoruna sert eleştiri

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre bir haftada dikkat çeken artış eleştirisi konusu oldu, 1 Mart itibarıyla ‘kademeli normalleşme’ ve salgına rağmen “lebalep” düzenlenen AKP kongreleri hatırlatıldı.

AKP’Lİ ÖZKAN’IN LEBALEP ELEŞTİRİLERİNE YANITI GÜNDEM OLDU

AKP’nin salgına rağmen binlerce katılımcıyla gerçekleştirdiği büyük kongresine yöneltilen eleştirileri yanıtlayan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 24 Mart tarihinde yaptığı açıklamada, “Tedbire riayet ettikten sonra maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet ettikten sonra inanın 1,5 metrede bir Covid’in bulaşma ihtimali sıfırdır. Bu anlamda göreceksiniz, önümüzdeki 1 haftalık süreçte yine bütün Türkiye genelinde gözlemlenecektir. Burada bir vaka artışında herhangi bir değişiklik olmayacağını umut ediyor ve inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

“LEBALEP KONGRELERİN FATURASI VATANDAŞA ÇIKIYOR”

Cahit Özkan’ın o konuşmasını hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kongreden bir hafta sonra göreceksiniz artış değil vaka sayısında azalış olacak diyordu. Bugün vaka sayısında rekor kırıldı. Bu millet bunu unutmaz!” ifadeleriyle tepki gösterdi. CHP’li Özkan, “Günlük vaka sayısı 55 bine yaklaştı. 276 vatandaşımız hayatını kaybetti. Lebaleb kongrelerin, alınmayan önlemlerin faturası vatandaşa çıkıyor” dedi.

TTB: “SAVRULMANIN ORTASINDAYIZ”

Sağlık Bakanlığı’nın 7 Nisan tarihli vaka sayılarını değerlendiren Türk Tabipleri Birliği ise, “Toplumsal düzeyde bulaşıcılık önlenemedi. Bilimin ışığında akılcı bir pandemiyle mücadele olmadı. Algılar üzerinden giden bir savrulmanın ortasındayız. Pandemi hızla yayılırken, toplum her gün artan bedeller ödüyor. Yanlış sağlık politikalarında ısrar, sosyal cinayettir!” ifadeleriyle eleştirdi.

YILMAZ ÖZDİL: “YALAKA POZİTİF MEDYANIN KAÇINILMAZ SONUCU”

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, “Sağlık bakanımıza Nobel verilmeli diyen ‘yalaka pozitif’ medyanın kaçınılmaz sonucu…” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

UĞUR DÜNDAR: “İKTİDAR RADİKAL ÖNLEMLER İÇİN NEYİ BEKLİYOR?”

Uğur Dündar ise, “Günlük vaka sayısı 60 bine, vefat edenler de maalesef 300’e yaklaştı. İktidar radikal önlemler almak için neyi bekliyor? Vakaların 100 bine dayanmasını, yoğun bakımların lebalep dolmasını, hatta hastaların koridorlara taşmasını mı? Yazık, çok yazık!” dedi. Dündar, “Yakında Covid-19 salgınının sorumlusu olarak da CHP’yi gösterirlerse şaşırmam!” diye ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*