Ünlü Hollywood yıldızı Robert De Niro İstanbul’da

Hollywood yıldızı ünlü oyuncu Robert De Niro ortağı olduğu Şişli’de bir otelde bulunan Japon restoranı Nobu’yu ziyaret etmek ve ortaklarıyla buluşmak için İstanbul’a geldi.

İstanbul’da ortaklarıyla bir ortaya gelen ünlü oyuncu için bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısına ünlü yıldız Robert De Niro’nun yanı sıra ortakları üretimci Meir Teper, restoranın Türkiye ortağı Baran Süzer, Nobu Ceo’su Fumihiro Tahara, şef Nobuyuki Matsuhisa da katıldı.

“YEMEK YEMEYİ SEVERİM”

Basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine yemek yemeyi çok sevdiğini belirten ünlü oyuncu Robert De Niro, “Ben yemeği severim. Çok hoş yemekler yediğimi hatırlıyorum. İsmini tam olarak hatırlayamıyorum. Lakin bu türlü turistik yerlerden birinde hatta bir sinemada de geçmişti, o vakit çok hoş bir şey yemiştim. O vakit deniz kenarı bir yerdi lakin o restoran orada mı hala ondan bile haberim yok. Bu türlü küçük küçük yerler, sokak yemekleri tattığımı da hatırlıyorum. Nobu’nun yemeğe dair yaptığı şeylerde bunun tesirini görmek de beni çok heyecanlandırıyor. Yakın vakitte bunları da göreceğiz” diye konuştu.

“İSTANBUL SİNEMA YAPMAK İÇİN HARİKA BİR YER”

“İstanbul’da bir sinema yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna karşılık veren ünlü aktör Robert De Niro, “Şimdilik bu türlü bir planım yok. Lakin olağan İstanbul’da sinema yapmak eminim fevkalade olur diye düşünüyorum. Bunun için evvel bir senaryo lazım. Sinema yapabilmem için bir senaryo lazım o da kolay bir iş değil. Burada bir sinema yapmayı elbette çok isterim fakat bunun için birinin bana hoş bir senaryo vermesi lazım. O denli bir şey olursa birlikte çalışmak isteyeceğim bir insan olursa neden olmasın? İstanbul sinema yapmak için mükemmel bir yer. Kapalıçarşı’yı hatırlıyorum. Harika bir yerdi. Sultanahmet’te hakikaten müthiş” dedi.

“FİLMLER VE YEMEKLER BENZERİ ROL ÜSTLENİYOR”

Filmlerin ve yemeklerin misal rol üstlendiğinin altını çizen Robert De Niro, “Ben yemek yemeyi çok severim. Bazen en kolay yerde bile en hoş yemeği bulabilirsiniz. Bazen bir sokağın bir köşesinde, hiç varsayım etmeyeceğiniz bir mahallede fevkalade bir yemek bulabilirsiniz. Yemek herkesi bir ortaya getiren süper bir kavuşturucu. Süper bir şey. Sinemalar de emsal bir rol üstleniyor. Bir sinemada yemekle ilgili sahnelerimiz vardı. Yemek ve sinemaları birbirinden farklı görmüyorum” sözlerini kullandı.

“AİLE ÜZERE HİSSETMEK ÖNEMLİ”

Ortağı olduğu Japon restoranı Nobu’nun muvaffakiyetinin sırlarından bahseden ünlü aktör Robert De Niro, “Gerçekten restoran işi sıkıntı bir iş. Ben kendimi çok şanslı buluyorum. Zira harika bir gruba sahibim. Restoranlarımızda çalışan mükemmel şeflerimiz var. Nitekim ailenizin bir uzantısı haline geliyor bu işe girdiğiniz vakit. Yıllar içinde bunu öğrendim. Ailenin uzantısı haline gelen ve farklı pozisyonları ziyaret edip, farklı vakitlerde ziyaretlerde bulunduğunuzda sahiden aile üzere hissetmek kıymetli. Bunun üzere bir markanın modülü aile tarafı. Kendimi şanslı hissediyorum. Nobu işinin en uygunu bu yüzden bu kadar başarılı” formunda konuştu.

“KEŞKE TÜRK SİNEMASI İZLESEYDİM”

Türk sineması hakkında açıklama yapan ünlü aktör Robert De Niro, “Son vakitlerde çok fazla sinema izlemiyorum. Yakın vakitte izlediğim bir Türk sineması de hatırlamıyorum. Bu soruya karşılık veremiyorum. Keşke buraya gelmeden evvel Türk sineması izleseydim lakin fırsatım olmadı. Bunun için özür diliyorum” dedi.

“Daha sık İstanbul’da olacak mısınız?” sorusuna cevap veren ünlü aktör Robert De Niro, “Filmler aracılığıyla olabilir. İstanbul nitekim çok hoş bir kent. Nitekim İstanbul’da bir sinema çekmek dayanılmaz olur diye daima aklımdan geçti açıkçası. Bu kanıyı akılda tutmak lazım ancak senaryo lazım. Bunun içinde ya birisi size senaryo verecek ya da siz kendiniz senaryo yazacaksınız. Çok vakit alan ve bağlılık gerektiren bir iş. Süper bir sinema yapabilmek için çok çalışmak gerekir. Senaryo, direktör lazım. Başarılı olacağından emin olmak için bunlara muhtaçlık var. Bazen bu projeleri yapmak emin olun yıllar sürüyor” tabirlerini kullandı.

Related Posts

‘Ayrılığın tadı vahşi’

Sanatçı, “Ayrılık bence de sevdaya dahil, ayrılığın vahşi bir tadı var” diyerek, salonu kahkahaya boğdu.

Neslihan Atagül: Kadir benim için muazzam bir armağan

Sağlık meseleleri nedeniyle en son oynadığı diziden ayrılmak zorunda kalan Neslihan Atagül, evvelki gün bir yapımcıyla Etiler’de görüntülendi …

Selena dizisinin Hades’i Sinan Çalışkanoğlu’ndan yıllar sonra gelen itiraf!

Oyuncu Sinan Çalışkanoğlu, bir dönemin fenomen dizisi ‘Selena’ hakkında yıllar sonra itirafta bulundu. Bir dönemin fenomen dizilerinden …

Anlamlı koşu

KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, yabancı misyon …

Hande Doğandemir mert kıyafetiyle instagramı salladı! ‘Şarap üzere kadınsın’

Ünlü oyuncu Hande Doğandemir hoşluğu ile toplumsal medyanın lisanında.Sosyal medyada paylaştığı kareler kısa müddette binlerce beğeni aldı …

Neşeniz daim olsun!

Renkli geçen organizasyonda Işık Menderes, Taylan Kümeli, Ebru Şinik ve Melda Koşar bir araya gelerek, keyifli saatler geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.