650 TL dolandırdığı için 46 yıl hapis cezası alan İbrahim Kara: Adam üç kişi öldürmüş, benden az cezası var, gülüyor

İbrahim Kara Facebook üzerinden 14 kişiden 650 TL topladıktan sonra pişman olup kendisini ihbar etti. Yargılama sonunda 46 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 26 Eylül’de Ümraniye E Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Gazeteci İsmail Saymaz, İbrahim Kara’nın ceza alma sürecini haberleştirdikten sonra karara itiraz edildi. Yapılan incelemede ceza kararının İbrahim Kara’nın MERNİS’te kayıtlı ev adresine gönderilmediği ve İbrahim Kara’nın itiraz hakkını kullanamadığı tespit edildi. Kararın bozulmasına, infazın durdurulmasına, Kara’nın salıverilmesine hükmedildi. İbrahim Kara yeniden yargılanmak üzere 27 Ekim’de tahliye oldu.

İbrahim Kara tahliyesinin ardından cezaevinde geçen günlerini İsmail Saymaz’a anlattı.

Cezavindeki koğuşunda cinayet, uyuşturucu gasp, hırsızlık gibi suçlardan ceza alanların bulunduğunu belirten İbrahim Kara “Bunlar arasındaki en ağır ceza bendeydi. Onlar benim durumuma şaşırıyor, gülüyorlardı. Adam iki üç kişi öldürmüş, benden az cezası var, gülüyor. İçeride popüler olmuştum. Komik geliyordu. Diyorlardı ki, “Adalet nezdinde bir lira da aynı, bir milyon da.” Saçmalık! Her dosyaya ayrı ceza vermişler, totali 46 yıl sekiz ay. Bir ömür… “Dilan Polat senden az ceza alır” diyorlardı. İçeride herkes hakim savcı kesilmişti. “Seni kimse çıkaramaz. Onanmış cezan. Avukatlara para yedirme” diyorlardı” ifadesini kullandı.

İbrahim Kara koğuşta yerde yattıklarını da söyledi: “Moral olarak iyi değildim. Boşluğa düştüğüm zamanlar ne yapacağımı düşünüyordum. Koğuş kalabalık. 27 kişilik koğuşta 40 kişi kalıyorduk. Yerde yatıyorduk. 12-13 kişinin yattığını gördüm yerde. Sürekli düşünüyordum. Her an, her dakika… Kaç yıl yaşıyoruz ki bu kadar ceza aldık, 650 TL’lik rakama. Ama elin kolun bağlı, yapacak bir şey yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx