Annesi Kızının Telefonunu Karıştırınca ‘Özeli Var’ Diyerek Karşı Çıkan Babanın Tepkisi Duygulandırdı

TikTok’ta ailesiyle olan ilişkilerini paylaşmasına alışkın olduğumuz Büşra Meyrili’nin abisinin kıskançlıklarından neler çektiğini görmüşsünüzdür. Sosyal medyada büyük bir kitle edinen Büşra, annesi telefonunu karıştırınca babasının verdiği tepkiyi paylaşınca görenleri duygulandırdı.

Eğer bir TikTok izleyicisiyseniz ya da Instagram’da yeterli vakit geçiriyorsanız Meyrili Ailesi’ni mutlaka görmüşsünüzdür.

Evin ortanca çocuğu Büşra tarafından çekilen doğal videoları ile popüler olan aileyi genel olarak düğün ve kına videolarından tanıyor olabilirsiniz. Büşra’nın ilk viral videosu annesinin ‘Gelin oluyor ağlayacak tabii kolay mı?’ dediği video olmuştu.

Büşra’nın ailesi ile olan ilişkisi son derece komik ve sempatik. Abisi Ahmet’in kıskançlıklarından neler çektiğini sık sık bizle paylaştı.

Bunlar yakınma ya da şikayet gibi değil, yani rahatsız edici bir boyutta olmayan tatlı abi-kardeş atışmalarıydı. Büşra da bunların hepsini kaydedip TikTok’unda paylaşmaya devam etti.

TikTok’ta 406.7 bin takipçisi olan Büşra Meyrili tüm aile bireylerini bizimle tanıştırdı tabii. Bunların arasında babası da var.

Geçtiğimiz gün evlenme teklifine ‘Evet’ diyen ve erkek arkadaşının ailesi ile kendi ailesini tanıştıran Büşra’ya babası ‘Sen gideceksin diye üzülüyorum’ demişti.

Büşra’nın bugün paylaştığı videoda ise annesinin kızının telefonunu kurcaladığını gören İsmet Bey, eşine tepki gösteriyor.

Eşine ‘Niye kızın telefonunu elliyorsun, belki özel bir şeyi var!’ diye kızan İsmet Bey’e eşinden, ‘O benim kızım’ savunması geliyor. Bu cevap onun için yeterli bir açıklama olarak gelmiyor ama, ‘Olabilir senin kızın. Elleme! Hayır, kabul etmiyorum ben.’ diyor.

Kendisinin daha önce hiç kızının telefonu eline dahi almadığını söyleyen İsmet Bey, “O zaman senin telefonunu alayım” diyen eşine de hiç çekinmeden uzatıyor telefonunu.

Onun eşi olduğu için istediği gibi telefonuna bakabileceğini fakat kızının telefonuna bakmaması gerektiğini söylüyor. Bu konuda da son derece hassas davranması görenleri duygulandırıyor.

Eşine “bakma hakkın yok” dedikten sonra kızına dönüp “Büşra baktırma” diyen İsmet Bey’in videosunu buraya bırakalım:

Bunun üstüne kızının özel hayatına bu denli saygı duyan hatta eşine bu konuda karşı çıkan İsmet Bey’in videosuna “Böyle babalar da varmış inanamıyorum” yorumları geldi.

Büşra’nın abisi Ahmet daha yeni evlendi, bir kontenjan boşaldı. Belki şansınızı deneyebilirsiniz.

“Her eve lazım baba.”

Her ne kadar bu yapılan davranış doğru olmasa da, ebeveynlerin çocuklarının bir birey olduğunu kabul edip buna göre davranası gerekse de aile yapısı ve dinamikleri çok değişkenlik gösteriyor.

Kısıtlayıcı ve baskıcı aileler, çocuklarının kendilerine güvenlerini kırarak daha çok saklamaya çalışmalarına sebep oluyor bir bakıma.

“Paralel evrende babalar.”

??

Burada en azından bir çaba mevcut, direkt ulaşmaya çalışmıyor.

Videonun altında pek çok yorum var. Ama gören herkesin takdir ettiği ve duygulandığı kesin.

Siz neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx