Elon Musk Hareketsiz! Şirketlerin Bitcoin Varlığı Göz Kamaştırıyor

Bitcoin ve altcoin dünyasında dün önemli ölçüde Tesla’nın son üç aylık bilançosuna odaklandık. Rakamlar açıklandı. Ancak Elon Musk son üç ayda BTC almadığı gibi satmadı da. BTC varlığını tutmaya devam ediyor. Ancak bu noktada şirketlerin BTC sahipliği devam ediyor. Hangi şirketin ne kadar BTC tuttuğu merak konusu. Detaylara bakalım.

Musk’ın Bitcoin ile gelişen ilişkisi

Tesla’nın merakla beklenen 2023 yılı 3. çeyrek kazanç raporunda, şirketin kurucusu Elon Musk, Bitcoin (BTC) konusundaki kayda değer duruşuyla manşetlere çıktı. Rapor, daha önceki piyasa değiştirici kararların aksine, Musk’ın son üç ay içinde ne Bitcoin aldığını ne de sattığını ortaya koydu.

Elon Musk‘ın Bitcoin ile olan ilişkisi pek çok entrika ve spekülasyona konu oluyor. Musk, 2022 yılında Bitcoin varlıklarının %70’ini BTC başına yaklaşık 29.000 dolara satarak BTC portföyünde önemli bir azalmaya yol açmıştı. Musk bir noktada yaklaşık 43.000 BTC’ye sahipti. Ancak bu satışlar varlıklarını 10.000 BTC sınırının altına düşürdü.

Önemli BTC varlıklarına sahip şirketler

Tesla’nın mevcut Bitcoin varlıklarını diğer önde gelen şirketlerle karşılaştırmak gerekiyor. Buna göre kripto para biriminin benimsenmesi konusunda ilginç bir manzara karşımıza çıkıyor. Şirketlerin BTC sahipliğine baktığımızda ilk sırada tabiki MicroStrategy yer alıyor. Buna göre iş zekası şirketi 158.245 BTC’ye sahip. Ayrıca CEO’su Michael Saylor, sadık ve tutkulu bir Bitcoin savunucusu olmaya devam ediyor. İkinci sırada ise Marathon Digital yer alıyor. Popüler bir kripto para madencilik şirketi olan Marathon Digital, Tesla’nın varlıklarını geride bırakarak 11.466 BTC’ye sahip.

Dördüncü sırada Coinbase yer alıyor. Coinbase 9.480 BTC’ye sahip. Ancak bu varlıkların öncelikle müşteri fonlarını temsil ettiğini söyleyelim.  Beşinci sırada HUT 8 Mining 8.388 BTC ile yer alıyor. Bu şirketi ise  Block, Riot Blockchain ve Galaxy Digital takip ediyor.

Musk’ın BTC varlığı

Elon Musk’ın mevcut Bitcoin varlıkları 9.200 BTC’ye ulaşıyor. Buna göre listede üçüncü sırada yer alıyor. Bu da onu kripto para dünyasının dikkate değer figürlerinden biri haline getiriyor. Tesla’nın son raporu, Musk’ın Bitcoin ile ilgili kararlarıyla piyasayı etkileme geçmişinden farklı olarak, BTC varlıklarında bir istikrar dönemine işaret ediyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda piyasa katılımcıları ve meraklıları artık bu şirketleri yakından takip ediyorlar. Her Bitcoin hamleleri dikkat çekiyor. Diğer taraftan, dijital varlıklar dünyasında önemli bir figür olmaya devam eden Elon Musk’ın kripto yolculuğundaki adımları da dikkatle izlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx