Engin Polat ve Dilan Polat’ın el konulan şirketlerine ne olacak?

Kara para aklama iddiasıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Dilan Polat ile eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin el konulan şirketlerine 5 yıl süreyle kayyım atanacak. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan yeni yargı paketinde, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile aralarında Dilan ve Engin Polat çiftinin de yer aldığı sosyal medya fenomenlerinin el konulan şirketlerinin nasıl yönetileceği ve satışına ilişkin düzenlemeler bulunuyor. 

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, TMSF tarafından bu şirketlere 5 yıl süre ile kayyum atanacak. Bu işletmeler, TMSF tarafından satışa çıkarılabilecek. Öte yandan elde edilen gelirden varsa önceden kalan borçlar ödenecek. Kalan para ise kamu bankalarına aktarılacak.

Ayrıca yeni yargı paketi, sosyal medyadan yapılan hakaret suçlarında da bir değişikliği kapsıyor. Buna göre, hakaret dosyalarında uzlaşma şartı aranmayacak.

Hukukçular “Hakaret suçlarının ön ödeme kapsamına alınması düşünülüyor. Yani, para cezası ödenecek ve yargılama olmayacak” diyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx