Mehmet Görmez’den gençlere çağrı

4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi, “Haklı Filistin Davası: Kalıcı ve Adil Barışın Tesisi” temasıyla İstanbul’da düzenlendi.

“İŞGALİ TERK EDECEKLER; ÖLDÜRMEYİ TERK EDECEKLER”

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez programın ardından Filistin’de yaşananlarla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

Görmez, “Bizim neslimiz, gençlere güzel bir dünya bırakmadı. Ama siz sizden sonraki nesillere güzel bir dünya bırakabilirsiniz. Bunun için de güçlü bir tarih bilinci, bir medeniyet bilinci gerekiyor. Bunun için aynı zamanda daima istikbal, gelecek üzerinde planlar yapmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de bilgi ve düşünceyle, hikmetle donanmak gerekiyor. Kalıcı barış iki şeye bağlıdır, birincisi siz gençler bunu sağlayacaksınız. İkincisi ise başkalarının vatanını çalanlar orayı terk edecekler. İşgali terk edecekler, öldürmeyi terk edecekler. İnsanlık gerçekten böyle bir vahşet görmedi.Bütün iyi değerleri yok ediyorlar, Gazze’de yaşanan savaş iyiliğe karşı açılmış bir savaştır” ifadelerini kullandı.

4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi “Haklı Filistin Davası: Kalıcı ve Adil Barışın Tesisi” ana temasıyla düzenlendi.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle düzenlenen zirveye, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Taha Ayhan, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ile İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi 39 ülkeden 224 öğrenci katıldı. Program Beyoğlu İmam hatip Lisesi öğrencisi Selahattin Benli’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx