Ortaya Çıktı: Balinalar Gizlice Bu 3 Altcoin’i Biriktiriyor!

Kripto balinaları, altcoin portföyünüzü hazırlamak için en iyi araçlardan biridir. Çünkü balinaların piyasada büyük bir rol oynadığı bir gerçek. Hareketlerinin fiyat artışlarına veya düşüşlerine yol açma potansiyeli var. Son günlerde balinaların 3 altcoin projesine özel ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, bu altcoinlere daha yakından bakıyor.

Balinaların radarındaki ilk altcoin: Chainlink (LINK)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin son 7 gün içinde %9,20’lik bir fiyat artışı gördü. Bunun nedeni, balinaların bu token ile aktif olmaları. Yani, yaklaşık 35 yeni adres son birkaç gün içinde 755.687 LINK (5,08 milyon dolar) çekti. Bu da LINK’i biriktirdikleri anlamına geliyor.

Bu iyi bir altcoin projesi. Dolayısıyla balinaların da dahil olması mantıklı. Chainlink iyi bir geçmişe ve uzun vadeli bir değer önerisine sahip. Chainlink önde gelen merkezi olmayan bir Oracle ağı. Akıllı sözleşmeler için gerçek dünya verileri sağlıyor. Balinaların LINK ile ilgilenmesinin bir nedeni, değerinin altında olması. LINK şu anda 7,47 dolar civarında işlem görüyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,88 dolardan çok uzak. Dolayısıyla, LINK’in gelecekte değer kazanması için güçlü bir olasılık var.

LINK hakkında daha fazla bilgi

Balinalar bir kez daha kriptoda yükselişe geçiyor. Değerinden dolayı ve bir toparlanma beklentisiyle LINK’e ilgi göstermeleri mantıklı. Tanınmış on-chain analist Ali Martinez, 10.000 ila 1 milyon LINK tokenı tutan cüzdanların Eylül ayının başından bu yana kümülatif arzlarına dört milyon eklediğini açıkladı. Bu, yükseliş eğiliminin bir göstergesidir.

Neyse ki, LINK’in beklentilerine artan bir ilgi gösteren yalnızca varlıklı yatırımcılar değildi. Santiment verileri, balinanın varlıklarının küçük bir bölümünü oluşturan bireysel yatırımcıların da daha fazla LINK satın almak için cüzdanlarını açtığını gösteriyor. Bireysel birikimi, bir tokenin çekiciliği ve kitlesel olarak benimsenme potansiyeli hakkında faydalı bilgiler sunar. Ancak, kısa vadeli altcoin fiyat artışlarında önemli bir faktör değildir. Bu arda LINK’in sosyal medyadaki popülerliği de artmış. Telegram, Reddit ve Discord gibi popüler sosyal platformlarda LINK’ten bahsedilmesi son haftalarda artış gösterdi.

Balinaların ikinci seçimi: Curve Finance (CRV)

CRV bugün listemizde ikinci sırada. CRV balina birikimi %12’lik bir fiyat artışını tetikledi. Bu balina işlemlerinin toplam hacmi 50 milyon CRV tokenini (27 milyon dolar) aştı. İşlemlerden biri “0xDf14” cüzdan adresini içeriyor. Bu balina, Binance’ten yaklaşık 2,7 milyon dolar değerinde 5,12 milyon CRV aldı.

Hepsi bu kadar değil. Aynı cüzdan son üç gün içinde Binance’ten yaklaşık 19,56 milyon CRV çekti. Bu da yaklaşık 10,33 milyon dolara denk geliyor. Bu balinanın tüm CRV varlıklarını Convex’e yatırması ve tokenın potansiyeline olan sarsılmaz inancını göstermesi ilginç. Bu balina hareketlerinin altcoin üzerinde önemli bir etkisi oldu. Bugün token, kısmen bu güçlü oyuncuların birikim faaliyetlerine atfedilebilecek %12’lik büyük bir fiyat artışı yaşadı.

CRV’nin son zamanlarda zorlu bir ortamda yeniden canlanması ve aktif balinaların varlığı, esnekliğini ve büyüme potansiyelini vurguluyor. Dolayısıyla altcoin bu ivmeyi sürdürebilirse iyi bir koşuya hazırlanabilir.

Son sıradaki altcoin: Arbitrum (ARB)

Yatırımcılar, son dönemdeki fiyat dalgalanmalarına rağmen ARB tokenlarını biriktirmeye devam ediyor. Bu, güçlü bir yatırımcı güveni duygusuna işaret ediyor. Arbitrum kısa süre önce Chainlink’in Cross-CCIP ana ağını memnuniyetle karşıladı. Bu, ARB ekosistemi için bir destek oldu.

ARB balinaları son zamanlarda token için büyük destek gösterdi. Lookonchain’in verilerine göre, popüler bir balina kısa süre önce FalconX aracılığıyla yaklaşık 1,86 milyon dolar değerinde 2,28 milyon ARB tokenı satın aldı.

Bu arada ARB 11 Eylül’de 0,74 dolara kadar düştü. Bu, Bitcoin’in o gün 25.000 doların altına düştüğünü de gören genel piyasa kesintisinin bir parçasıydı. Ancak, altcoin toparlandı ve 0,82 dolara yakın bir seviyeye inmeden önce alıcıların ilgisini yaklaşık 0,87 dolarda topladı. Balinalar, Arbitrum’un Ethereum ekosistemindeki rolü nedeniyle ARB’yi seviyor. Arbitrum, kullanıcıların kendilerini “Kalıcı Kayba” karşı korumalarını sağlayan son teknoloji bir özellik ekledi.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu yüzden, yatırırm yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx