‘Polis Dahi Giremez’ Denilen Tehlikeli Mahalleye Baskın

Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde suç oranı yüksek olan ve uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edilen bir mahalleye operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirilirken 6 kişi tutuklandı.

41 Ekip, 2 Çevik Kuvvet Timi, 3 Özel Harekat Timi, 2 Narkotik Dedektör Köpeği, 2 adet Drone ve toplam 180 personelin katılımı ile Karatay İlçesinde bulunan bir mahallede, uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ EŞLİĞİNDE ADRESLERE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI

Gerçekleşen operasyonda ekipler tüm mahalleyi ablukaya alarak giriş ve çıkışları kapattı. Ardından belirlenen adreslere Özel Harekat Ekipleri eşliğinde eş zamanlı olarak baskınlar yapıldı.
Uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edilen adresler, mahalledeki metruk binalar ve boş araziler Narkotik köpekleri eşliğinde didik didik arandı.

Yapılan aramalarda: 190 adet Uyuşturucu Hap Maddesi, 2 parça halinde 166 gram Eroin Maddesi, bir kök Kenevir Bitkisi, 25 gram Esrar Maddesi, 2 adet Ruhsatsız Tabanca, bir adet uyuşturucu ticaretinde kullanılan Hassas Terazi ve 3 adet Pompalı Tüfek ele geçirildi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Gerçekleşen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis ekipleri giremez demişlerdi!

Türkiye’nin tehlikeli ve girilemez mahalleleri diye tabir ettiği yerlere gidip video çeken Mert Öztürk isimli fenomen, Konya’da da o mahallede video çekti. Videoda yer alana mahalleliler, “Burası çok tehlikeli, buraya polis giremez” ifadelerinde bulunmuştu. İlerleyen zamanlarda video, sosyal medyadan kaldırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx